V Osobním bankrotu zůstane dlužníkům více pěněz

Dlužníkům zůstane pro oddlužení více peněz, stát zvedne nezabavitelnou částku

Částka, kterou exekutor nesmí strhnout dlužníkovi ze mzdy, od července stoupne. Kromě změny výpočtu může pomoct i zvýšení životního minima.

Lidem v exekuci nebo insolvenci zůstane od letošního července víc peněz. Návrh ministerstva spravedlnosti dnes schválila vláda.

Ke změně stačí forma vládního nařízení, není potřeba změna zákona.

Řeč je o částce, které plně náleží lidem v exekuci nebo osobním bankrotu. Nesmí na ni sáhnout exekutor formou srážky ze mzdy.

Tato základní částka se doteď počítá jako dvě třetiny součtu životního minima jednotlivce a částky normativních nákladů na bydlení pro jednu osobu u nájemního bytu v obci od 50 000 do 99 999 obyvatel. Nezabavitelné minimum tak letos dosahuje 6608 korun.

Jestliže dlužník vyživuje děti nebo jinou osobu (včetně manžela se samostatnými příjmy), zvyšuje se základní částka o jednu čtvrtinu na každou takovou osobu – letos tedy 1652 korun.

Nevíš kolik máš dluhů?

Zjistit dnes ZDARMA
! Zbav se všech dluhů jednou pro vždy a žij bez exekucí !
99 ze 100 lidí doporučuje

Žádost o osobní bankrot!

Garance 100% úspěšnosti osobního bankrotu

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů státem certifikovaným oddlužovacím kancelářím, advokátním kancelářím za účelem kontaktování s nabídkou na vypracování osobního bankrotu. Ochrana osobních údajů je v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. dle GDPR.

Nevíš kolik máš dluhů?

Zjistit dnes ZDARMA