Osobní bankrot podmínky 2019

Kdo na sebe bude moci vyhlásit osobní bankrot?
Zásadní změnou je nové pravidlo stanovující, kdo na sebe osobní bankrot může vůbec vyhlásit. Nově soudy nebudou zkoumat, zda má dlužník příjmy na to, aby splatil aspoň třetinu všech svých závazků. Stačit bude, že dokáže během oddlužení každý měsíc uhradit odměnu insolvenčnímu správci (většinou kolem 1100 korun) a minimálně stejnou částku také věřitelům. 

Nedošlo také k zavedení maximální hranice dluhů, u kterých lze ještě oddlužení povolit (původně se navrhovalo, aby oddlužení nebylo možné, pokud závazky přesáhnou tisícinásobek existenčního minima).

Další podmínkou je, že dlužník nesmí žádat o oddlužení a mít nepoctivý záměr. Zákon to dál nijak nerozvádí, přinejmenším se ale dá předpokládat, že by se povinný neměl záměrně zbavovat majetku a zatajovat příjmy, lhát či zamlčovat informace.

Dále právní úprava vyžaduje, aby povinný během oddlužovacího procesu za účelem úhrady dluhů vynaložil veškeré úsilí, které je možné po něm požadovat. Tedy všechny jeho příjmy nad stanovenou částku mají jít na splacení závazků. Proto se musí snažit pracovat a nesmí se dál zadlužovat.

Nevíš kolik máš dluhů?

Zjistit dnes ZDARMA
! Zbav se všech dluhů jednou pro vždy a žij bez exekucí !
99 ze 100 lidí doporučuje

Žádost o osobní bankrot!

Garance 100% úspěšnosti osobního bankrotu

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů státem certifikovaným oddlužovacím kancelářím, advokátním kancelářím za účelem kontaktování s nabídkou na vypracování osobního bankrotu. Ochrana osobních údajů je v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. dle GDPR.

Nevíš kolik máš dluhů?

Zjistit dnes ZDARMA